Home > Wydarzenia > Dział Informacyjno-Bibliograficzny > Galeri@ w Tle: Wawrzyniec Jan Dąbrowski
Nasz profil na instagramie
1 tys.

Galeri@ w Tle: Wawrzyniec Jan Dąbrowski

opublikowano: 1 maja 2020, przez: jl

Wawrzyniec Jan Dąbrowski

Choć urodzony na warszawskim Żoliborzu, mawia, że z gór był od zawsze.
Komponuje, gra i pisze.

Na swoim koncie ma 17 wydawnictw fonograficznych oraz występy na takich festiwalach jak np. Open’er Festival (2010) czy Off Festiwal (2018). Od 2017 roku oddany niszowemu projektowi na poły muzycznemu, na poły podróżniczemu, „jednoosobowemu, obwoźnemu zakładowi koncertowemu” – Henry No Hurry.

Włóczykij, samotnik i umiarkowany eskapista. Przez kolegów z trio Henry David’s GUN określany mianem „pustelnika arystokraty”. Gna go „ku kresom, ku pograniczom, ku rubieżom.” Od ponad 15 lat związany z filozofią zen i myślą wschodu.

Mieszka w różnych miejscach, obecnie w Górach Kaczawskich.

***

Rozpoznanie to rodzaj dziennika, czy może bardziej zapisków z podróży odbywanej w granicach własnej skóry na przestrzeni 36. miesięcy. To luźne notatki, które najczęściej zostawia się na kawiarnianych serwetkach, marginesach książek czy w specjalnym, chowanym do najgłębszej kieszeni torby, notesie. Tworzone na własne potrzeby z tęsknoty do wyrażenia się, ubrania bezkształtnego w formę, nie miały ostatecznie stać się przedmiotem żadnej wystawy… Były zaledwie efektem ubocznym, pasjonującego skądinąd, procesu samoobserwacji.

Czasem słowo było pierwsze, a w ślad za nim pojawiał się obraz, czasem na odwrót. Od początku jednak, współwystępowały, przenikały się i uzupełniały i tak należy na nie patrzeć – jako na całość.


Elektroniczna wystawa fotografii:

1 maja do 30 czerwca 2020 r.
przestrzeń Internetu: www.galeriawtle.blogspot.com
wszystko z kategorii: Dział Informacyjno-Bibliograficzny, Wydarzenia <<   >>