Home > Wydarzenia > AKTUALIZACJA 3 Funkcjonowanie biblioteki
Nasz profil na instagramie
1 tys.

AKTUALIZACJA 3 Funkcjonowanie biblioteki

opublikowano: 29 kwietnia 2020, przez: bk

W dniu 29 kwietnia br. premier Mateusz Morawiecki ogłosił  drugi etap znoszenia ograniczeń związanych z epidemią COVID-19, wśród których znalazło się uchylenie zakazu działalności bibliotek, archiwów, muzeów oraz pozostałej działalności związanej z kulturą.
Szczegółowe informacje na temat terminu otwarcia i zasad bezpiecznej obsługi czytelników w Książnicy Karkonoskiej będziemy publikować na bieżąco.

Poniżej zamieszczamy opinię Biblioteki Narodowej:
„Decyzję o otwarciu biblioteki podejmuje dyrektor w porozumieniu z organizatorem po konsultacji z sanepidem. Powinna ona zostać podjęta, kiedy biblioteka będzie przygotowana do bezpiecznego funkcjonowania w czasie epidemii. Przy podejmowaniu decyzji należy wziąć pod uwagę liczbę użytkowników i warunki lokalowe, w tym wielkość pomieszczenia, w którym będą przebywali. Biblioteka Narodowa rekomenduje uruchomienie jedynie wypożyczalni dla użytkowników. Do czasu znaczącego zmniejszenia liczby zakażeń lub odwołania stanu epidemii, Biblioteka Narodowa nie rekomenduje otwarcia czytelń, wolnego dostępu do katalogów kartkowych, księgozbioru i czasopism. Rekomendacja dotycząca uruchomienia czytelń zostanie ogłoszona osobnym komunikatem po zmniejszeniu liczby zakażeń i konsultacji ze służbami sanitarnymi.”

(bk)

Książnica Karkonoska oraz jej agendy
wszystko z kategorii: Wydarzenia <<   >>