Home > Wydarzenia > Dział Informacyjno-Bibliograficzny > Jerzy Komorowski – wystawa i spotkanie…

Jerzy Komorowski – wystawa i spotkanie z współautorem książki „Portret malowany historią

opublikowano: 28 lutego 2020, przez: jl

Książnica Karkonoska zaprasza na:

• Spotkanie z Jerzym Komorowskim, współautorem książki „Portret malowany historią : dzieje rodziny Komorowskich”
    3 marca 2020, sala konferencyjna Książnicy Karkonoskiej, ul. Bankowa 27
  • Wystawę fotografii i pamiątek rodzinnych „Rodzina Komorowskich : od Sewastopola do Karpacza”.
    3 marca-3 kwietnia 2020, Galeria Małych Form, ul. Bankowa 27, III p.

Rodzina Komorowskich – jedna z tysięcy polskich rodzin uwikłana w bolesną historię Polski od I wojny światowej, poprzez rewolucję październikową, II wojnę światową i najtragiczniejszy dla członków rodziny okres komunizmu. Fotografie, pamiętniki, archiwalia dokumentują historię nestora rodziny Wiktora Komorowskiego – asa myśliwskiego i pilota lotnictwa II RP – i jego synów Jerzego i Bogdana Komorowskich aż do ich śmierci w komunistycznych więzieniach. Prezentowane materiały pochodzą ze zbiorów rodziny Komorowskich, udostępnione zostały przez prawnuka Jerzego Komorowskiego.

3 marca 2020 r.
Sala konferencyjna Książnicy Karkonoskiej, ul. Bankowa 27, III p.
wszystko z kategorii: Dział Informacyjno-Bibliograficzny, Wydarzenia <<   >>