Home > Wydarzenia > Bestiariusz jeleniogórski – spotkanie…
Nasz profil na instagramie
1 tys.

Bestiariusz jeleniogórski – spotkanie z Tomaszem Szyrwielem

opublikowano: 6 lutego 2020, przez: admin

Tomasz Szyrwiel – spotkanie z autorem i promocja książki „Bestiariusz Jeleniogórski” – Książnica Karkonoska 18 lutego godz. 17.00, Książnica Karkonoska

„Od zawsze ciągnęło mnie do poznawania słowiańskich wierzeń, czupiradeł i dusiołków, które żyły w wyobraźniach naszych przodków. Zaczytywałem się w powieściach fantasy, ludowych baśniach, bajaniach i legendach. To stworzyło grunt pod jedno z moich życiowych marzeń, o tym by powołać do życia swoje własne uniwersum wypełnione magią i tajemnicą. Po wielu latach, nieoczekiwanie z pomocą przyszła fotografia. Spowite mgłą górskie szczyty i doliny otwierały drzwi do innego świata. Świata pełnego czarów i stworów. Świata pełnego tajemnicy i niezwykłych historii. Świata, który dał początek Bestiariuszowi Jeleniogórskiemu”.

Pierwsze wydanie Bestiariusza Jeleniogórskiego jest wyjątkowe edytorsko  i już nigdy nie zostanie wydane w tej formie. Każdy egzemplarz jest ręcznie numerowany i podpisany przez autora 80 stworów. Tyle bestii zawiera Tom I Bestiariusza Jeleniogórskiego. 80 opisów. Każdy z bytów został okraszony opisem tłumaczącym jego zachowania, rolę jaką pełni w Kotlinie, czy w jakie interakcje wchodzi z mieszkańcami tego mglistego uniwersum. Kilkadziesiąt stron opowiadania. Historie osadzone w świecie wiecznych mgieł, tajemnic i magii. Mapa. Co odważniejsi będą mogli ją wykorzystać do poszukiwań stworów na własną rękę. Są na niej zaznaczone miejsca występowania poszczególnych Bestii z odnośnikami do ich opisów w książce.

 

Dofinansowane przez Miasto Jelenia Góra - Logo

18 lutego 2020 r.
godz. 17.00
Sala konferencyjna Książnicy przy ul. Bankowej 27
wszystko z kategorii: Wydarzenia <<   >>