Home > Wydarzenia > Dział Regionalny z Czytelnią > Obok Mnie
5 dolnośląski konkurs fotografii mobilnej dla dzieci i młodzieży w wieku do 16 lat.

Obok Mnie

opublikowano: 17 stycznia 2020, przez: jl

Serdecznie zapraszamy do udziału
w V dolnośląskim konkursie fotografii mobilnej dla dzieci w wieku do 16 lat

Obok Mnie

Konkurs jest adresowany do dzieci i młodzieży w wieku do 16 lat zamieszkujących na dolnym śląsku, fotografujących telefonem komórkowym, tabletem lub innym urządzeniem mobilnym (kamera typu gopro, dron, itp.).

Do konkursu mogą przystąpić dzieci i młodzież w dwóch kategoriach wiekowych:

• do 13. roku życia,
  • od 14. do 16. roku życia.

W obu przypadkach decyduje data ukończenia 13. lub 16. roku życia w dniu przesłania zdjęć na konkurs.

Celem konkursu jest zaprezentowanie wizualnej wrażliwości dzieci na otaczającą je rzeczywistość w postaci wystawy.

W czasach cyfryzacji fotografii, dostępności i łatwości zapisu tego, co jest „obok” za pomocą chociażby telefonu komórkowego, dorośli mają możliwość obejrzenia świata z perspektywy bardzo młodego człowieka. Poznania jego sposobu widzenia, kadrowania obrazu, jego wrażliwości i tego, co dla niego jest najbardziej interesujące w najbliższym otoczeniu. Jest to również znakomita okazja dla młodych uczestników do poznania się nawzajem za pomocą porównania różnego, własnego sposobu patrzenia na świat. Tematyka zdjęć jest dowolna. Zadaniem Konkursu jest wyłonienie spośród uczestników osób szczególnie utalentowanych w fotografowaniu za pomocą prostych, cyfrowych urządzeń i budowanie świadomości obrazu.

Organizatorem Konkursu Fotograficznego „Obok mnie” jest:

• Stowarzyszenie Jeleniogórska Strefa Fotografii
  • Jeleniogórskie Centrum Kultury w Jeleniej Górze
  • Książnica Karkonoska.

Na zdjęcia czekamy do 17 lutego 2020 r.

Szczegóły konkursu zostały opisane w regulaminie (do pobrania poniżej).

• Regulamin do przeczytania/pobrania: TUTAJ
  • Karta zgłoszeniowa do pobrania: TUTAJ

17 stycznia do 17 lutego 2020 r.
wszystko z kategorii: Dział Regionalny z Czytelnią, Wydarzenia <<   >>