Home > Wydarzenia > Filia Nr 8 > Antoni Walczak

Antoni Walczak
Kwiaty, pejzaże górskie – wystawa malarstwa

opublikowano: 19 grudnia 2019, przez: jl

Życiorys niebanalny, bo nie ma nic piękniejszego niż odkryć kolejną pasję swojego życia w wieku dojrzałym. Malarstwo pasjonuje autora od 2017 roku i rozwija je pod okiem artysty malarza Ryszarda Tyszkiewicza w malarskiej pracowni Jeleniogórskiego Centrum Kultury. Inne poza zawodowe hobby to fotografia artystyczna, turystyka, narciarstwo i taternictwo.

Antoni Walczak urodził się w 1932 roku w okolicach Andrychowa, uczęszczał do szkoły średniej w Bielsku Białej, następnie ukończył politechnikę Łódzką, Wydział Chemiczny.

Przez 40 lat pracował w jeleniogórskiej Polfie, gdzie pełnił funkcje technologa Wydziału Syntezy oraz kierownika pracowni w Laboratorium Badawczym. Jest wynalazcą i ma w swoim dorobku zawodowym 16 patentów.

Zapraszamy na spotkanie z malarstwem Antoniego Walczaka.

Opracowała: Urszula Krzewińska, 2018 r.

Malarstwo, olejne na płótnie

1 grudnia do 31 grudnia 2019 r.
Filia nr 8 Książnicy Karkonoskiej, ul. Sygietyńskiego 7.
wszystko z kategorii: Filia Nr 8, Wydarzenia <<   >>