Home > Wydarzenia > Dział Informacyjno-Bibliograficzny > Malwina Hajduk
„Dobre duchy” wystawa GMF 
Nasz profil na instagramie
1 tys.

Malwina Hajduk
„Dobre duchy” wystawa GMF 

opublikowano: 4 grudnia 2019, przez: jl

„Dobre duchy” to wystawa ilustracji, które powstały z fascynacji dorobkiem kulturowym Dolnego Śląska. Prezentowane grafiki pochodzą z książki „Jak Duch Gór został nazwany Liczyrzepą i inne historie”, która jest efektem dyplomu artystki, zrealizowanego pod opieką Tomasza Brody na Wrocławskim ASP w 2016 roku.

W czasie trwania wystawy można zanurzyć się w baśniowy świat podań i legend pozostałych w pamięci kulturowej regionu. Duch Gór, Karkonosz, Liczyrzepa to postacie personifikujące identyczny byt, kształtujący mitologię Karkonoszy i Sudetów. Wystawa „Dobre duchy” jest jednocześnie próbą zwrócenia uwagi na regionalne bogactwo kulturowe, jego złożoność i plastyczność, gdzie reinterpretacja mitu staje się jego współczesną kontynuacją.


Malwina Hajduk
Absolwentka Wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych, wydziału Grafiki i Sztuki Mediów, stypendystka University of Tennessee School of Art w USA.
Swoją pracę dyplomową prezentowała podczas XIII edycji ogólnopolskiej wystawy „Najlepsze Dyplomy Akademii Sztuk Pięknych” w Zbrojowni Sztuki w Gdańsku.

Uczestniczka wystaw w Polsce i za granicą, w tym:

  • XVIII Biennale grafiki, Warna, Bułgaria;
  • IX Biennale Grafiki Studenckiej, Poznań;
  • Grand Prix Młodej Grafiki Polskiej, Kraków,
  • Galeria 1010, Knoxville, Tennessee
  • BOOKmacherzy, NFM, Wrocław.

Mieszka i tworzy we Wrocławiu. Właścicielka świeżo upieczonego studia projektowego. Uwielbia chałwę, podróże i spacery ze swoim psem. Projektuje okładki, plakaty i książki. Ilustruje dziewczyńskie historie i proste przyjemności, które mają cieszyć oko i duszę.

10 grudnia 2019 r. do 14 stycznia 2020 r.
Galeria Małych Form, Książnica Karkonoska, ul. Bankowa 27, III p.
wszystko z kategorii: Dział Informacyjno-Bibliograficzny, Wydarzenia <<   >>