Home > Wydarzenia > Dział Regionalny z Czytelnią > Czytelnia > Czterdzieści dziewięć kadrów – ćwiczenia literackie

Czterdzieści dziewięć kadrów – ćwiczenia literackie

opublikowano: 18 listopada 2019, przez: jl

Jeleniogórskie Centrum Informacji i Edukacji Regionalnej „Książnica Karkonoska”
zaprasza na spotkanie autorskie z Konstancją Fornalczyk i Zbigniewem Dudkiem.

W wyniku artystycznej współpracy powstał ich wspólny debiut literacki — „Czterdzieści dziewięć kadrów – ćwiczenia literackie”.

Konstancja Fornalczyk — stworzony wspólnie ze Zbigniewem Dudkiem tomik poetycki jest jej debiutem, w którym pokazuje szerszej publiczności swoje utwory. Kocha podróże oraz konie.

Pisząc, staram się przelewać wrażenia z kolejnych dni. Chwytam chwile, obrazy, zapachy, dźwięki, nastroje — po prostu piękno otaczającego nas świata.

Zbigniew Dudek — z jeleniogórskim środowiskiem literackim zetknął się podczas nauki w liceum i studiach. W tym czasie jego utwór znalazł się w jednym z almanachów poetyckich Jeleniogórskiego Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego. Kocha podróże, dobrą kuchnię, kulturę i sztukę.

O debiucie mówi tak:

Tomik zrodził się na kanwie zabawy literackiej jako jej twórcze rozwinięcie, ale stał się naszym wspólnym głosem i zaczął żyć własnym życiem.

Wydawcą tomiku jest Wydawnictwo Poligrafia AD-REM (adrem.jgora.pl)

30 listopada 2019 r.
Sala konferencyjna Książnicy Karkonoskiej, ul. Bankowa 27.
wszystko z kategorii: Czytelnia, Wydarzenia <<   >>