Home > Wydarzenia > DKK Czeski čtvrtek albo inny dzień tygodnia > Czeszki i Pepiki wg Mariusza Surosza – spotkanie autorskie.
Nasz profil na instagramie
1 tys.

Czeszki i Pepiki wg Mariusza Surosza – spotkanie autorskie.

opublikowano: 22 października 2019, przez: Pro Mo

Zapraszamy na spotkanie z Mariuszem Suroszem, z którym porozmawiamy o Czechach i uważniej przyjrzymy się naszym południowym sąsiadom.

Mariusz Surosz (ur. 1963 w Świnoujściu) – eseista i dziennikarz, autor dwóch książek poświęconych dziejom Czechosłowacji: Pepiki. Dramatyczne stulecie Czechów (2010, wydanie drugie, rozszerzone 2018) i Ach, te Czeszki (2015). Obie zostały wydane także w Czechach, zbierając bardzo pozytywne recenzje. Pepiki były tam nominowane do nagrody Bestseller 2011. Surosz jest absolwentem Wydziału Historii Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Krakowie i Wydziału Filozofii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Pracował w wydawnictwach
książkowych, był również rzecznikiem prasowym MKS Cracovia SSA. Publikował na łamach polskiej i czeskiej prasy, m.in.: „Gazety Wyborczej”, „Tygodnika Powszechnego”, „Newsweeka” i „Lidovych Novin”. Od roku 2011 mieszka w Pradze.

 

Dyskusyjny Klub Książki - Logo

19 listopada 2019 r.
godz. 17:00
Książnica Karkonoska, ul. Bankowa 27, sala konferencyjna, III piętro
wszystko z kategorii: DKK Czeski čtvrtek albo inny dzień tygodnia, Dział Instrukcyjno-Metodyczny, Wydarzenia, Wypożyczalnia <<   >>