Home > Zasoby > Recenzje literatury regionalnej > Nad Śnieżnymi Kotłami. Krzysztof Koziołek

Nad Śnieżnymi Kotłami. Krzysztof Koziołek

opublikowano: 17 października 2019, przez: Pro Mo

Początek sierpnia 1939 roku w przedwojennej Szklarskiej Porębie. Asystent kryminalny Anton Habicht zostaje wezwany do schroniska Nad Śnieżnymi Kotłami. Udaje się tam w sprawie zaginionej broszki. Jest nowy na tym terenie,  na dodatek ma kiepskie notowania u komendanta. Sprawa broszki nie jest spełnieniem jego marzeń śledczych, mimo to dociera na miejsce. Frustrację przerywa tragiczna śmierć kobiety. Żona miejscowego urzędnika wypadła z okna schroniska. Habicht zaczyna śledztwo, wśród podejrzanych znajdują się szanowani mieszkańcy Szklarskiej Poręby, mimo wielu podejrzanych wciąż trudno jest znaleźć jakikolwiek motyw. Kolejną ofiarą jest poszukiwacz minerałów, kojarzony z tajemniczymi Walonami, czy ciało znalezione pod Chybotkiem ma związek ze śmiercią Goretzkiej? To nie ostatnie morderstwo w tym śledztwie. Habicht zbliża się do sedna, czym zagraża osobom, które nie zatrzymają się przed niczym. Jest zagrożony i nie ma wsparcia w komendancie. Zaczyna deptać po piętach sam znajdując się w śmiertelnym zagrożeniu. W tle pobrzmiewa oczekiwanie na wojnę, a w podziemiach jednej z willi odbywają się makabryczne eksperymenty. Oprócz świetnej akcji kryminał retro Krzysztofa Koziołka zabiera nas do przedwojennego miasta Schreiberhau z jego restauracjami, hotelami, gospodami, schroniskami, atrakcjami sportowymi i turystycznymi oraz słynnymi mieszkańcami. Warto sięgnąć do tej książki, by dotrzeć do rozwiązania zagadki śledztwa, które łączy Walonów, śmietankę towarzyską miasta, urzędnika, inwestora, lekarza, bankowca, dyrektorów, dzieci z sierocińca i Domu Opieki dla Idiotów z rządem Rzeszy i Ministerstwem Uzbrojenia. Obok wartkiej akcji znajdziecie w książce wiele faktów z historii i kultury regionu oraz jego kuchni. Razem z asystentem kryminalnym Antonen Habichtem przemierzycie Shreiberhau wzdłuż i wszerz, poznając miejsca i lokalne detale, o których nie ma w przewodnikach. Książka dostępna w zbiorach Książnicy Karkonoskiej. (JJ)

wszystko z kategorii: Dział Instrukcyjno-Metodyczny, Polecamy, Recenzje literatury regionalnej, Zasoby <<   >>