Home > Wydarzenia > Wypożyczalnia > Ilustrowana opowieść o Gustawie Herlingu – Grudzińskim
Nasz profil na instagramie
1 tys.

Ilustrowana opowieść o Gustawie Herlingu – Grudzińskim

opublikowano: 13 sierpnia 2019, przez: Pro Mo

Zapraszamy na spotkanie z prof. Zdzisławem Kudelskim, który opowie o jednym z najwybitniejszych dwudziestowiecznych polskich pisarzy.
W 2019 rok obchodzimy Rok Gustawa Herlinga-Grudzińskiego.

Profesor Kudelski urodził się 29 I 1957 r. w Jeleniej Górze, gdzie w 1976 zdał maturę w Liceum Zawodowym nr 4 (Liceum Elektromechaniczne). Od 1979 roku studiował polonistykę w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. W 1985 roku obronił z wyróżnieniem Rektora pracę magisterską – Pielgrzym Świętokrzyski. O „Dzienniku pisanym nocą” Gustawa Herlinga-Grudzińskiego (promotor prof. dr hab. Stefan Sawicki). Od 1989 roku na filologii polskiej KUL prowadził ćwiczenia z literatury współczesnej, a w roku 1993 został zatrudniony jako asystent w Katedrze Literatury Współczesnej. W 1998 r. obronił pracę doktorską Studia o Herlingu-Grudzińskim. Twórczość – recepcja – biografia (promotor prof. S. Sawicki). Oprócz zajęć dydaktycznych na KUL-u, współpracuje także z Nauczycielskim Studium Podyplomowym w Lublinie i z polonistyką na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Spotkanie ma charakter otwarty, dla wszystkich wstęp jest wolny.


5 września o godz. 11:00 profesor Zdzisław Kudelski opowie maturzystom o literackich wspomnieniach Herlinga-Grudzińskiego z gułagu, zapisanych w lekturze „Inny świat. Zapiski sowieckie”. Obecność na tym spotkaniu należy zgłaszać na adres wypozyczalnia@biblioteka.jelenia-gora.pl w terminie do 27 sierpnia 2019 roku. Zapraszamy.

Gustaw Herling-Grudziński w naszych zbiorach.

5 września 2019 r.
godz. 17:00
sala konferencyjna, ul. Bankowa 27, III. piętro
wszystko z kategorii: Wydarzenia, Wypożyczalnia <<   >>