Home > Wydarzenia > Dział Regionalny z Czytelnią > Ślady niemieckich Żydów na Dolnym Śląsku
i ich losy w Manili

Ślady niemieckich Żydów na Dolnym Śląsku
i ich losy w Manili

opublikowano: 21 lutego 2019, przez: jl

Zapraszam serdecznie
na spotkanie z Piotrem Pilukiem

Prelekcja Piotra Piluka z prezentacją zdjęć dokumentalnych śladów kultury żydowskiej na Dolnym Śląsku. Zainteresowanie reliktami kultury niemieckich Żydów w Polsce jest kwestią ostatnich lat. Interesujący i nieznany wątek stanowią losy dolnośląskich Żydów, którzy podczas II wojny światowej znaleźli azyl w Manili (Filipiny).

Piotr Piluk jest fotografem-dokumentalistą i publicystą. Był stypendystą YIVO Institute for Jewish Research w Nowym Jorku oraz Goethe Institut w Berlinie. W latach 2007-2016 był redaktorem „Słowa Żydowskiego” w Warszawie. Od 2016 roku mieszka na Filipinach i pracuje w zespole kadry menedżerskiej Pietrucha Manufacturing Philippines Inc. W wolnych chwilach fotografuje niezwykłą Manilę, jest też członkiem Towarzystwa Azji i Pacyfiku.

5 marca 2019 r.
Sala konferencyjna Książnicy Karkonoskiej, ul. Bankowa 27.
wszystko z kategorii: Dział Regionalny z Czytelnią, Wydarzenia <<   >>