Home > Wydarzenia > Wypożyczalnia > Czeski Čtvrtek albo inny dzień tygodnia zaprasza na 105 urodziny Bohumila Hrabala
Nasz profil na instagramie
1 tys.

Czeski Čtvrtek albo inny dzień tygodnia zaprasza na 105 urodziny Bohumila Hrabala

opublikowano: 18 marca 2019, przez: Pro Mo

27 marca będziemy świętować 105 urodziny Bohumila Hrabala, pisarza, którego książki żadnego czytelnika nie zostawiają obojętnym.

Bohumil Hrabal ( 28.03.1914 – 3.02.1997). Wieczny pábitel, mistrz słowa i atmosfery senności, surrealizmu, ciepła i ironii. Jego książki o Pradze, dzielnicy Libeň, żonie Psipsi, knajpie pod Złotym Tygrysem, o Dubence czyli Kwietence, o kotach w Kersku i browarze stryja Pepina w Nymburku zostały przetłumaczone na 25 języków.

Jeśli lubisz czytać, do tego masz jeszcze ochotę porozmawiać o książkach, zapraszamy do naszego nowego klubu dyskusyjnego „Czeski Čtvrtek albo inny dzień tygodnia”. Będziemy zaczytywać się w czeskiej literaturze, a później w przesympatycznym gronie dzielić się wrażeniami i dyskutować.
Uwaga! Nie musisz być wielbicielem literackiej twórczości naszych południowych sąsiadów; bez obaw, jeśli nim nie jesteś, nasze spotkania sprawią, że zaczniesz sięgać po książki czeskich pisarzy 🙂

W programie urodzin będą fragmenty książek, fragmenty filmów i fragmenty życia jubilata.

fanpage klubu

książki Bohumila Hrabala i ich adaptacje oraz książki o pisarzu w naszych zbiorach

Informujemy, że w portalu Legimi dostępna jest biografia Hrabala: „Hrabal. Słodka apokalipsa” Aleksandra Kaczorowskiego.

więcej o tym jak korzystać z Legimi: https://biblioteka.jelenia-gora.pl/promowane/e-booki-w-ksiaznicy-karkonoskiej-ibuk-libra-oraz-legimi/

 

Dyskusyjny Klub Książki - Logo

27 marca 2019 r.
godz. 17:00
ul. Bankowa 27; sala konferencyjna, III p.
wszystko z kategorii: Wydarzenia, Wypożyczalnia <<   >>