Home > Wydarzenia > Dział Regionalny z Czytelnią > Galeri@ w Tle: Karolina Ozimek – Cyfrogramy

Galeri@ w Tle: Karolina Ozimek – Cyfrogramy

opublikowano: 2 stycznia 2019, przez: jl

Elektroniczna wystawa fotografii.

2 stycznia-17 lutego 2019 r.
Przestrzeń monitorów komputerowych – ul. Bankowa 27, p. II

W Internecie nieustannie:

O autorce

Karolina Ozimek – jeleniogórzanka o artystycznej duszy, wielbicielka kina i herbaty. Pasjonatka fotografii i poezji, marzy o tym, by budzić się szczęśliwa, czasem bywa postacią z kreskówki, niekiedy za bardzo się stara, a najlepiej jej gdy jest po prostu Pyrą.

O wystawie

Cyfrogram to wypracowany przeze mnie, cyfrowy odpowiednik analogowej techniki fotogramu. Fotogram wykonuje się poprzez przysłonięcie papieru światłoczułego przedmiotem i równomierne naświetlenie. Odbitkę zwykle pozostawia się w negatywie. Z cyfrogramem jest odwrotnie: źródło światła znajduje się pod przedmiotem, a obraz rejestruje aparat cyfrowy. Obraz, otrzymywany od razu w pozytywie, należy przekonwertować do negatywu. Stałym elementem projektu okazało się poszukiwanie – najpierw techniki, później przedmiotów o ciekawej fakturze, tworzących formy o interesującej strukturze. Jednocześnie rozwój – przeobrażanie się codziennych materiałów w niebanalne obrazy.

2 stycznia do 17 lutego 2019 r.
Przestrzeń monitorów komputerowych - ul. Bankowa 27, p. II
wszystko z kategorii: Dział Regionalny z Czytelnią, Wydarzenia <<   >>