Home > Polecamy > Przemysław Semczuk</br>Czarna wołga.…
Nasz profil na instagramie
1 tys.

Przemysław Semczuk
Czarna wołga. Kryminalna historia PRL.

opublikowano: 26 listopada 2018, przez: jl

Lipiec 1973 roku w Jeleniej Górze był bardzo upalny, większość osób wyjechała z miasta, w zasadzie nic się nie działo, dziennikarze szukali tematów. 31 lipca, na biurko redaktora lokalnego tygodnika trafił list. „Pisze do Was morderca tysięcy ludzi, którzy nie wiedzą jeszcze, jaki los chcę im zgotować…” podpisane PSYCHOPATA CIEMNOŚCI. Zaalarmowana niezwłocznie jeleniogórska milicja, wsparta oficerami z Wrocławia podjęła działania. Zagrożone jest całe miasto, a pomysł szaleńca wydawał się bardzo łatwy do zrealizowania. Do śledztwa włączyli się psychiatrzy i grafolodzy a grupa dochodzeniowa dokonywała kolejnych rewizji w mieszkaniach wytypowanych w śledztwie osób. Czy udało się uratować mieszkańców? Ta historia zdarzyła się naprawdę.

Czarna wołga to zbiór 12 reportaży kryminalnych, opartych na faktach i wnikliwych poszukiwaniach w dokumentach i archiwach. Lektura każdego z nich wywołuje dreszczyk emocji, a przedstawione metody śledcze ujawniają schematy pracy milicji w PRL. Obok wątku jeleniogórskiego autor przybliża kulisy spraw: Czarnej Wołgi, Wampira z Zagłębia, sprawy Nasierowskiego czy też historię Jerzego Paramonowa. Świetnie napisana gratka dla miłośników polskich kryminałów.

Książka dostępna w zbiorach Książnicy Karkonoskiej. (JJ)


30 listopada 2018 r. będzie okazja spotkać się z autorem książki. Serdecznie zapraszamy w piątek, godz. 18:00 do sali konferencyjnej przy ul. Bankowej 27. Przemysław Semczuk będzie opowiadał o powieści kryminalnej „Tak będzie prościej”, której akcja toczy się w Jeleniej Górze, a jej głównym wątkiem jest zabójstwo Tadeusza Stecia. Zapraszamy!

wszystko z kategorii: Polecamy <<   >>