Home > Galeria > Biblioteka Dziecięco-Młodzieżowa > BDM: Czytankowo – Gustaw niestraszny duch

BDM: Czytankowo – Gustaw niestraszny duch

opublikowano: 31 października 2018, przez: ks

Gustaw jest inny niż pozostałe duchy. Co wyróżnia go spośród całej rzeszy podobnych do siebie zjaw? Romantyczna dusza, delikatność i niezwykła różowa poświata. No i jeszcze to wycie, którym mógłby kogoś co najwyżej rozbawić, bo o przestraszeniu raczej nie ma mowy.

Czy Gustaw poradzi sobie w lodowatej (brr!) i mrocznej Opuszczonej Wieży? Mogli to sprawdzić uczestnicy naszego spotkania nawiązującego do Halloween. Zwyczaj ten może stać się okazją do świetnej zabawy, bo Halloween to przede wszystkim pretekst do uwolnienia w sobie kreatywności i… odrobiny dziecka!

Pocieszne duszki, śmieszne czarownice i papierowe lampiony – dynie to dzisiejsze prace plastyczne, które miały za zadanie oswoić dzieci z irracjonalnymi lękami i nabrać odrobiny dystansu do „strasznych” postaci często występujących w bajkach dla dzieci.

Dofinansowane przez Miasto Jelenia Góra - Logo   Ministerstwo - Logo

31 października 2018 r.