Home > Galeria > Biblioteka Dziecięco-Młodzieżowa > BDM:Reanimacja słowa – rozbudź w sobie pasję pisania. Warsztaty dziennikarskie

BDM:Reanimacja słowa – rozbudź w sobie pasję pisania. Warsztaty dziennikarskie

opublikowano: 29 sierpnia 2018, przez: ks

Na sierpniowe spotkania zaprosiliśmy gości i czytelników do czytelni w Bibliotece Dziecięco-Młodzieżowej.

Na początku miesiąca odwiedziła nas pani Gabriela Stefanowicz, dziennikarka pracująca w Telewizji Internetowej STRIMEO, a gościem następnego sierpniowego spotkania był dziennikarz Radia Wawa – pan Michał Korczowski.

Dziennikarze bardzo ciekawie opowiadali nam o swojej pracy. Wiemy już jak powstają newsy informacyjne,  jak przeprowadzane są sondy i rozmowy ze słuchaczami, jak montuje się materiał, jak wygląda dzień pracy dziennikarza.

Wakacyjne rozmowy z dziennikarzami i redaktorami pomogły nam w tworzeniu własnej gazetki. W „Cudaku”- bibliotecznej gazetce, którą tworzyliśmy przez dwa następne spotkania, umieściliśmy materiały z całego cyklu wakacyjnych warsztatów. Wydrukowaliśmy zdjęcia, zredagowaliśmy teksty, zrobiliśmy korektę, po czym „wydaliśmy” dwa numery własnej gazetki.

Dziękujemy naszym gościom i uczestnikom spotkań za świetną zabawę.

01.08.2018

08.08.2018

22.08.2018

29.08.2018

Dofinansowane przez Miasto Jelenia Góra - Logo   Ministerstwo - Logo

1 sierpnia do 29 sierpnia 2018 r.
Biblioteka Dziecięco-Młodzieżowa
wszystko z kategorii: Biblioteka Dziecięco-Młodzieżowa, Galeria <<   >>