Home > Wydarzenia > Narodowe Czytanie. Przedwiośnie.
Nasz profil na instagramie
1 tys.

Narodowe Czytanie. Przedwiośnie.

opublikowano: 10 sierpnia 2018, przez: Pro Mo

W kolejnej odsłonie Narodowego Czytania, w roku Jubileuszu
100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, swoje miejsce znalazło  „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego. Powieść ta przybliża nas do doświadczeń sprzed 100 lat. To cenny obraz Polski zaraz po odzyskaniu niepodległości, napisany na gorąco, pod wrażeniem pierwszego entuzjazmu, ale też pierwszych rozczarowań Polaków.

Wydarzenie odbędzie się 8 września 2018 roku w Cieplicach, w muszli koncertowej, początek czytania powieści o godz. 11.00, ale wcześniej o 10.35 sprzed cieplickiej biblioteki przy Placu Piastowskim wyruszy korowód bibliotekarzy czytających powieść. Mile widziani będą wszyscy fani Narodowego Czytania, którzy przyłączą się do korowodu.
Osobami czytającymi w tym roku będą bibliotekarze Książnicy Karkonoskiej. W 2018 roku, roku 100-lecia odzyskania niepodległości, swój jubileusz – 70-lecia istnienia obchodzi jeleniogórska biblioteka, od ponad 10 lat funkcjonująca jako Książnica Karkonoska. Dlatego też jubilaci bibliotekarze czytając „Przedwiośnie” świętować będą Jubileusz Rzeczypospolitej jak i jubileusz własnej instytucji. Na wierną publiczność Narodowego czytania czekać będą pamiątkowe karty z okazjonalną pieczęcią i inne niespodzianki. Organizacja Narodowego Czytana sfinansowana jest ze środków Miasta Jeleniej Góry.

Serdecznie zapraszamy!

 

Dofinansowane przez Miasto Jelenia Góra - Logo

8 września 2018 r.
godz. 11:00
Park Zdrojowy w Cieplicach
wszystko z kategorii: Wydarzenia <<   >>