Home > Galeria > Biblioteka Dziecięco-Młodzieżowa > BDM: Reanimacja słowa – rozbudź w sobie pasję pisania

BDM: Reanimacja słowa – rozbudź w sobie pasję pisania

opublikowano: 4 lipca 2018, przez: ks

Wycieczka do studia Muzycznego Radia przyniosła wiele emocji i wrażeń. Celem wycieczki było zapoznanie jej uczestników z pracą dziennikarzy radiowych, obejrzenie wyposażonego w profesjonalny sprzęt studia nagrań oraz zebranie informacji na temat powstawania audycji radiowych. W pierwszej kolejności zaprezentowana została płytoteka rozgłośni, czyli ogromna szafa w której zgromadzone zostały liczne zbiory utworów muzycznych. Następnym punktem wycieczki było zwiedzanie działów redakcyjnych i koordynacji, gdzie dziennikarze i realizatorzy przygotowują audycje. Duże wrażenie na zwiedzających zrobiło mikserskie stanowisko emisyjne oraz mnóstwo innych urządzeń potrzebnych w pracy realizatorów dźwięków. Najciekawszym punktem wycieczki było zwiedzanie studia nagrań,  gdzie uczestnicy wycieczki, chociaż przez chwilę, mogli być bezpośrednimi obserwatorami audycji nadawanej właśnie na żywo. Po pełnej wrażeń wizycie w Muzycznym Radio przyszedł czas na powrót do biblioteki i podzielenie się zdobytą wiedzą na jego temat.

Dofinansowane przez Miasto Jelenia Góra - Logo   Ministerstwo - Logo

4 lipca 2018 r.