Home > Galeria > Biblioteka Dziecięco-Młodzieżowa > BDM: Spotkanie autorskie – Marcin Pałasz

BDM: Spotkanie autorskie – Marcin Pałasz

opublikowano: 9 maja 2018, przez: ks

Uczniowie SP nr 11 mogli się przekonać, że autor książek niekoniecznie musi być poważnym, starszym, nudnawym panem w garniturze, jak to sobie często wyobrażali czytając obowiązkowe lektury szkolne, ale może być osobą wyluzowaną w dżinsowych spodenkach i bluzie. Takim właśnie pisarzem okazał się Marcin Pałasz, autor książek oraz słuchowisk radiowych dla dzieci na stałe mieszkający i pracujący we Wrocławiu. Podczas spotkania panowała wyjątkowo miła i sympatyczna atmosfera. Pisarz bardzo łatwo nawiązał kontakt z widownią, chętnie udzielał odpowiedzi na wszystkie pytania, a o swoim życiu opowiadał w taki sposób, jakby nie miał przed dziećmi żadnych tajemnic, a one potraktowały go trochę jak „kumpla”, trochę jak przyjaciela.

Autor za swoją twórczość był wielokrotnie wyróżniany i nagradzany. Jest między innymi laureatem Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego za książkę pt. „Sposób na Elfa”. Pan Marcin zarówno na spotkaniu, jak i w swoich książkach bawi i wzrusza swoimi opowieściami. Dał się poznać nie tylko jako doskonały pisarz i gawędziarz ale także jako zwykły człowiek z bardzo dużym poczuciem humoru.

Dyskusyjny Klub Książki - Logo

9 maja 2018 r.