Home > Polecamy > Tristan Gooley</br>Przewodnik wędrowca.…
Nasz profil na instagramie
1 tys.

Tristan Gooley
Przewodnik wędrowca. Sztuka odczytywania znaków natury

opublikowano: 15 stycznia 2018, przez: jl

Lubicie Państwo wycieczki? A może chodzicie do pracy czy szkoły piechotą? Wasz znajomy krajobraz wydaję się nudny, posypany szarą codziennością? Przeczytajcie zatem książkę Tristana Googley’a a już nigdy, przy jakiejkolwiek wyprawie, spacerze, o którejkolwiek porze dnia czy roku, nie spojrzycie na świat tak samo. Grunt, drzewa, trawa, kwiaty, rośliny, niebo, słońce, księżyc, gwiazdy, zachowanie ptaków, deszcz, wiatr, śnieg, powietrze – wszystko to i wiele więcej, jest dla autora” książką” z ogromnym bogactwem wiedzy, ale napisaną językiem „natury”.

 Googley jest trochę jak Sherlock Holms, tylko tutaj związany z przyrodą, metodą dedukcji i ogromnej wiedzy jest w stanie wyciągnąć niesamowite i przydatne informacje. Pokazuje, że  natura to ciągła zmiana, ciągły ruch wszystkiego co ją buduje, dzięki czemu jesteśmy w stanie, codziennie na nowo, odkrywać pozornie niezmienny, otaczający nas świat.

Stoicie rano na przystanku – spójrzcie na niebo, słońce i widnokrąg. Idziecie na spacer – zbadajcie grunt, popatrzcie na drzewa. Słońce, gwiazdy oraz księżyc podpowiedzą Wam czy warto wybrać się nocą na plażę. Takich wskazówek w książce znajdziecie ponad 850, więc najpierw zapraszamy do Książnicy po egzemplarz, a potem… natura stoi otworem.

Egzemplarz dostępny w Wypożyczalni Głównej.

wszystko z kategorii: Polecamy <<   >>