Home > Polecamy > Dave Eggers</br>Krąg
Nasz profil na instagramie
1 tys.

Dave Eggers
Krąg

opublikowano: 11 grudnia 2017, przez: jl

Dave Eggers to popularny pisarz i wydawca, którego książki chętnie są przenoszone na ekran. Ostatnimi czasy jest to „Krąg”, powieść o destrukcyjnym wpływie nowych technologii na społeczeństwo. Zanim jednak obejrzycie film z doborową obsadą: Emma Watson, Tomem Hanksem i innymi, sięgnijcie do książki.

Ale najpierw upewnijcie się że wyłączyliście Internet. Oni wiedzą co czytasz!

Eggers w krzywym zwierciadle przedstawia takie firmy jak Google, które jawią się  niczym stwory z powieści Huxleya. W świecie tym, manipulowanym przez wielkie koncerny informatyczne, stara się znaleźć swoje miejsce główna bohaterka, zdolna programistka – na początku oczarowana propozycją pracy w legendarnej firmie Circle, szybko odkrywa, że musi dla swojego i INNYCH szczęścia zrezygnować ze swojej prywatności i dzielić się nią, bo przecież jest szczęśliwa – musi nią być! Taki jest bowiem Nowy Wspaniały Świat. Powieść wciąga aktualnością, rewelacyjnie się czyta i można by ją było po przeczytaniu z satysfakcją odłożyć na półkę, gdyby nie fakt, że może nie opisuje świata w przerysowany sposób. Człowiek nagle odkrywa, że w pewnym państwie świata (dużym) wprowadza się dla dobra obywateli Social Credit System – całościowo mający działać w 2020 roku, i już nie wie czy rzeczywistość nie jest gorsza od literackiej fikcji.

Zapraszamy również po sięgnięcie po inne znakomite pozycje Eggersa jak „Hologram dla Króla”, również sfilmowany z Tomem Hanksem,  czy „Bohaterowie pogranicza” [PL]

wszystko z kategorii: Polecamy <<   >>