Home > Wydarzenia > Tadeusz Różewicz
Nasz profil na instagramie
1 tys.

Tadeusz Różewicz

opublikowano: 15 września 2017, przez: jl

JCiiER’Książnica Karkonoska” i Muzeum Sportu i Turystyki w Karpaczu
zapraszają

Plakaty i afisze teatralne z domu Tadeusza Różewicza

Galeria Małych Form, 3 piętro, ul. Bankowa 27, Jelenia Góra
Wystawa 2.10-15.11.2017

Wystawa pochodzi ze zbiorów Muzeum Sportu i Turystyki w Karpaczu. Plakaty, gromadzone przez Tadeusza Różewicza, przekazane zostały Muzeum przez rodzinę po śmierci Poety. Plakaty powstałych w Polsce jak i zagranicą. Plakaty anonsują najwybitniejsze dramaty T. Różewicza, takie jak: Akt przerywany, Białe małżeństwo, Stara kobieta wysiaduje i inne wystawiane m.in. w: Teatrze na Woli w Warszawie, Wybrzeże w Gdańsku, Współczesnym we Wrocławiu, Teatrze im. S. Jaracza w Łodzi, Theater De Brakkeground w Amsterdamie, Maxim Gorki Theater w Berlinie, Sibensko Kazaliste w Sibenice.

Na wystawie można zobaczyć również plakaty z wystaw fotograficznych oraz z przeglądów filmowych prezentujących dorobek twórczy wybitnego poety i dramaturga.

 

Po wernisażu:

Tadeusz Różewicz w Karkonoszach – prelekcja Zbigniewa Kulika

Sala konferencyjna, 3 piętro, ul. Bankowa 27, Jelenia Góra

Prelekcja Zbigniewa Kulika, dyrektora Muzeum Sportu i Turystyk w Karpaczu. Tadeusz Różewicz przez wiele lat związany był z Karkonoszami. Początki przygody poety z Karpaczem, sięgają lat dziewięćdziesiątych XX wieku. Wtedy to jako gość miasta Karpacza przyjmowany był po raz pierwszy przez ówczesne władze miejskie. A miało to miejsce w czasie odwiedzin u Henryka Tomaszewskiego, twórcy Wrocławskiego Teatru Pantomimy, który tam mieszkał na stałe. Od tego czasu datuje się przyjaźń Poety ze Zbigniewem Kulikiem. Zgodnie z wolą Poety, Tadeusz Różewicz pochowany został na cmentarzu przy kościółku Wang w Karpaczu.

2 października 2017 r.
godz. 12:00
Książnica Karkonoska, ul. Bankowa 27, p. III
wszystko z kategorii: Wydarzenia <<   >>