Home > Polecamy > Meir Shalev</br>Dwie Niedźwiedzice
Nasz profil na instagramie
1 tys.

Meir Shalev
Dwie Niedźwiedzice

opublikowano: 12 września 2017, przez: jl

Meir Shalev – izraelski pisarz, urodzony w 1948 roku, dwa miesiące po powstaniu państwa Izrael. Znany w kraju redaktor radiowy, pisarz powieści dla dzieci i dorosłych. Jest kuzynem bardzo popularnej pisarki Zeruye Shalev, autorki znanych w Polsce książek „Życie Miłosne” czy „Ból”. W Polsce ukazały się dotychczas  cztery powieści autora – „Moja babcia z Rosji i jej odkurzacz z Ameryki”, „Rosyjski romans”, „Chłopiec i gołąb” oraz ostatnia, ciesząca się dużą popularnością, powieść „Dwie Niedźwiedzice”.

„Dwie Niedźwiedzice” opisuje trzy pokolenia rodziny, której losy wyznacza pewne morderstwo z wczesnych lat 30-tych XX w. a które rzutuje na losy potomków krwawego czynu. Wspaniale opisany klimat moszawu*, małej rolniczej społeczności w Izraelu (wcześniej w Palestynie pod mandatem Brytyjskim). Zemsta, zdrada idąca obok miłości, pokuta przechodząca z ojca na potomków, a wszystko w dusznej, wspaniale opisanej zamkniętej społeczności w której i tak wszyscy wszystko wiedzą. Godny następca Singera, po lekturze szuka się innych książek autora. Książnica Karkonoska posiada w swoich zbiorach komplet dzieł autora. Zapraszamy. [PL]

*Moszaw od kibucu różni podejście do praw własności. W moszawie jest bardziej liberalny, ale za posiadanie własności prywatnej płaci się odpowiedni podatek.

Książki Meiera Shaleva w naszych zbiorach.

wszystko z kategorii: Polecamy <<   >>