Home > Galeria > Biblioteka Dziecięco-Młodzieżowa > BDM: Bibliowakacje-przyrodnicze atracje: Zjawiska naturalne w przyrodzie

BDM: Bibliowakacje-przyrodnicze atracje: Zjawiska naturalne w przyrodzie

opublikowano: 5 lipca 2017, przez: jl

5 lipca 2017 r. odbyły się wakacyjne zajęcia pod hasłem „Bibliowakacje-przyrodnicze atrakcje”. Wraz z uczestnikami odwiedziliśmy Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych w Sobieszowie. Pani Justyna przedstawiła  nam temat „Zjawiska naturalne w przyrodzie”. Dzieci dowiedziały się jak powstaje piorun, burza, tornado, zaćmienie Słońca i Księżyca. Co powoduje trzęsienia Ziemi, dlaczego lód się topi, co to jest rdza i zorza polarna. W trakcie zajęć wykonaliśmy kilka eksperymentów, np. topiliśmy lód w oleju, wywoływaliśmy zaćmienie Słońca, wybuch wulkanu. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

5 lipca 2017 r.
Biblioteka Dziecięco-Młodzieżowa