Home > Galeria > Biblioteka Dziecięco-Młodzieżowa > BDM: Bibliostacja Smyka – Dzień w przedszkolu

BDM: Bibliostacja Smyka – Dzień w przedszkolu

opublikowano: 21 czerwca 2017, przez: ks

Tym razem maluchy dowiedziały się jak wygląda dzień w przedszkolu. Przekonały się, że Kicia Kocia z opowiadania Anity Głowackiej, chętnie chodzi do przedszkola, gdzie miło spędza czas z innymi dziećmi. Tymczasem króliczek Henio z książeczki Stephanie Blake na wieść o tym, że będzie chodził do przedszkola, ma tylko jedną odpowiedź: „Co to, to nie!”. Jak wiele dzieci przeżywa lęki związane z tą wielką zmianą w jego życiu i niezbyt wierzy zapewnieniom rodziców, że sobie poradzi. Okazało się, że pierwszy dzień w przedszkolu był bardzo przyjemny dla Henia, a kiedy nadszedł czas powrotu do domu, króliczek stanowczo ogłosił: „Co to, to nie!”.

W trakcie spotkania dzieci wykonały kolorowy wiatraczek przedszkolaka oraz „serdeczną’” kartkę na Dzień Ojca.

21 czerwca 2017 r.
Biblioteka Dziecięco-Młodzieżowa