Home > Wydarzenia > Podziel się książką z polskimi dziećmi…
Nasz profil na instagramie
1 tys.

Podziel się książką z polskimi dziećmi na Ukrainie

opublikowano: 1 czerwca 2017, przez: jl

Miasto Jelenia Góra na prośbę Konsulatu Generalnego RP w Łucku  włączyło się w akcję zbiórki książek dla polskich dzieci na Ukrainie. Zbiórkę książek w Jeleniej Górze prowadzi i koordynuje Książnica Karkonoska. Akcja prowadzona będzie przez cały czerwiec.

We wszystkich agendach Książnicy Karkonoskiej –  tj. w czytelni, wypożyczalni, bibliotece dziecięco-młodzieżowej – w budynku głównym przy ul. Bankowej 27, we wszystkich filiach bibliotecznych: na Zabobrzu (przy ul. Różyckiego, Sygietyńskiego, Noskowskiego), w Maciejowej, w Cieplicach i Sobieszowie, w godzinach otwarcia placówek zbieramy nowe i używane książki dla dzieci i młodzieży w języku polskim.

Zbieramy bajki, opowiadania, powieści, wiersze, książki popularno-naukowe i beletrystykę. Książki można przekazać bibliotekarzowi, włożyć do wrzutni lub pozostawić w specjalnie  oznakowanym koszu.

Wierząc w szczodre serca i chęć niesienia pomocy potrzebującym, apelujemy do Naszych Czytelników i wszystkich Jeleniogórzan o podzielenie się książką z tymi, którzy dotkliwie odczuwają brak kontaktu z polskim językiem literackim. Gorąco zachęcamy do udziału w akcji. W załączeniu ulotka i plakat promujące zbiórkę.

Dziękujemy
Danuta Sawicz z Książnicy Karkonoskiej

*

1 czerwca do 30 czerwca 2017 r.
Dowolna placówka Książnicy Karkonoskiej
wszystko z kategorii: Wydarzenia <<   >>