Home > Galeria > Biblioteka Dziecięco-Młodzieżowa > XIX Wrześniowy Rajd Czytelników i Bibliotekarzy – galeria

XIX Wrześniowy Rajd Czytelników i Bibliotekarzy – galeria

opublikowano: 2 października 2014, przez: admin

W sobotę 27 września 2014 roku odbył się XIX Wrześniowy Rajd Czytelników i Bibliotekarzy. Wyprawa dotarła do Zakrętu  Śmierci w Szklarskiej Porębie. Potem zwiedzono Dom Zdrojowy w Świeradowie-Zdroju, a następnie grupa wjechała koleją gondolową na Stóg Izerski. Tutaj z okazji obchodów Astronomicznego Dnia w Izerskim  Parku Ciemnego Nieba astronomowie przygotowali prelekcję na temat zanieczyszczenia światłem. W przenośnym planetarium – Bajkonur uczestnikom rajdu zostało zaprezentowane izerskie niebo nocą.  Następnie wycieczka udała się do  Czarciego Młyna, który znajduje się w Czerniawie-Zdroju. Po zwiedzeniu skansenu na uczestników wyprawy czekało ognisko i poczęstunek. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

27 września 2014 r.
Jelenia Góra