Home > Wydarzenia > Światowy Dzień Książki w Książnicy…
Nasz profil na instagramie
1 tys.

Światowy Dzień Książki w Książnicy Karkonoskiej

opublikowano: 12 kwietnia 2017, przez: jl

Jeleniogórskie Centrum Informacji i Edukacji Regionalnej
Książnica Karkonoska

oraz

Jeleniogórskie wydawnictwo Ad-Rem

zapraszają

na Światowy Dzień Książki

22 kwietnia  – Książnica Karkonoska – 3 piętro:

  • godz. 1600„Nie dam uciec szczęściu”  Koncert poetycko-muzyczny  
  • godz. 1730 –  Być artystą życia –  promocja książek i  autorów. Literackie zabawy
  • godz. 1900 Pokaz tańca flamenco  – Agata Szmigrodzka i zespół HAYAT

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich obchodzony jest 23 kwietnia. Data ta wybrana została jako symboliczna dla literatury światowej. Pomysł organizacji święta zrodził się w Katalonii – w 1926 r. Zgodnie z tradycją obdarowywano w ten dzień kobiety czerwonymi różami, mającymi symbolizować krew smoka pokonanego przez św. Jerzego. Później kobiety zaczęły odwzajemniać się mężczyznom podarunkami z książek.

*

Koncert „Nie dam uciec szczęściu” inspirowany książką Agaty Szmigrodzkiej pt. „Trocek Pocieszka”. Na koncert składają się cytaty poetyckich fragmentów książki oraz przepiękne piosenki śpiewane przez Wojciecha Michalskiego i Zbigniewa Stefańskiego. Gościnnie zaśpiewa Elwira Kozak.

Być artystą życia – rozmowa (nie)kontrolowana z autorami książek z serii „Z Biblioteki Ducha Gór”: Magdaleną Woźniak (Gniazdo żmij), Leszkiem Żukiem (Mgła) i Konradem Jaskólskim (Anatomia Nadczłowieka”. Rozmowę poprowadzi Sandra Nejranowska (Wydawnictwo Ad Rem).

Podczas spotkania Autorzy wraz z publicznością zaproszeni zostaną do osobliwej literackiej zabawy.

Na spotkaniu będzie możliwość nabycia książek z omawianej serii, w promocyjnych cenach!!!

*

Uroczyste ogłoszenie II edycji Konkursu literackiego „Z Biblioteki Ducha Gór”

  • Agata Szmigrodzka urodzona w 1971 w Warszawie.
    Od dłuższego czasu mieszka i tworzy w Jeleniej Górze. Z wykształcenia historyk sztuki i pedagog. Z zawodu choreografka, instruktorka tańca i pisarka. Do tej pory na swoim koncie ma trzy powieści: Lubolud, czyli opowieść o końcu Mrocznego Świata – bajka dla młodzieży, Giełda Staroci i Trocek Pocieszka, czyli o smoku co zmarłym lepił buty – baśnie dla dorosłych, które cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem ciągle rosnącej liczby czytelników. Jej nieco kontrowersyjne książki skłaniają do refleksji nad tym, co ważne w naszym, ludzkim życiu. W swoich powieściach autorka „odkurza” i przypomina te wartości którymi, mimo galopującego rozwoju techniki, wciąż chyba jednak powinniśmy się kierować…
  • Zbigniew Maria Stefański, ur. 1957 r. w Gdańsku – legenda polskiej poezji śpiewanej. Wieloletni lider zespołu „Bez Jacka”.
  • Wojciech Michalski, ur. w 1963 w Radzionkowie na Śląsku. Świetny muzyk i bardzo zdolny wokalista. Obecnie mieszka w Jagniątkowie . Komponuje i śpiewa nie to, co „się sprzeda”, ale to, co chce i czuje. Takich kawałków zawsze warto posłuchać…
  • Zygmunt Strzelecki – fotografik, autor wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych, członek Stowarzyszenia Twórców „Fotoklub” Rzeczypospolitej Polskiej.

Książki i czerwone róże dla uczestników spotkania

22 kwietnia 2017 r.
godz. 16.00-20.00
Książnica Karkonoska, ul Bankowa 27
wszystko z kategorii: Wydarzenia <<   >>