Home > Wydarzenia > Dział Informacyjno-Bibliograficzny > Spotkanie z Jerzym Rostkowskim
Nasz profil na instagramie
1 tys.

Spotkanie z Jerzym Rostkowskim

opublikowano: 20 lutego 2017, przez: jl

Jeleniogórskie Centrum Informacji i Edukacji Regionalnej
Książnica Karkonoska

zaprasza na spotkanie

z Jerzym Rostkowskim

oraz promocję książki Świat Muszkieterów

gościem specjalnym spotkania będzie Anna Strzelec, pisarka i publicystka

rostkowski_zaproszenie


Świat Muszkieterów
Wnikliwa monografia Muszkieterów, tajnej organizacji o charakterze wywiadowczym działającej na terenach polskich pod okupacją niemiecką.
Wobec szczupłości źródeł i tragicznych losów jej członków to doskonałe źródło wiedzy o grupie budzących do dziś kontrowersje ludzi, którzy utrzymywali kontakty z wywiadem brytyjskim, ale posądzani też byli o współpracę z Abwehrą. Autor przedstawia złożone życiorysy Muszkieterów, zwłaszcza Stefana Witkowskiego, ich działalność i osiągnięcia, a także maluje złożone tło historyczne, na którym działali – wojnę wywiadów aliantów z okupantami Polski, ale też zażartą rywalizację w łonie Polskiego Państwa Podziemnego. Aż do jej tragicznego dla Muszkieterów finału.

Jerzy Rostkowski
Urodził się w 1950 r. w Jeleniej Górze. Jak pisze Tadeusz Kisielewski, jest on „jednym z najwybitniejszych polskich eksploratorów – ludzi, których wiedza, dociekliwość, pasja oraz intuicja badawcza prowadzą nierzadko do odkryć budzących zazdrość zawodowych historyków”. Niestrudzony tropiciel sekretów II wojny światowej oraz ich popularyzator. Uwielbia, jak mówi, „ulotny pył tajemnicy drzemiący na starych dokumentach”. Napisał wiele książek, m.in. Zamek Książ – zapomniana tajemnica, Znikające miasta, Lampy śmierci i Rozkaz – zapomnieć!

Za: Dom Wydawniczy REBIS

28 lutego 2017 r.
godz. 17.00
Sala konferencyjna Książnicy Karkonoskiej. Jelenia Góra, ul. Bankowa 27
wszystko z kategorii: Dział Informacyjno-Bibliograficzny, Wydarzenia <<   >>