Home > Galeria > Biblioteka Dziecięco-Młodzieżowa > BDM lekcja biblioteczna – Jestem czytelnikiem biblioteki

BDM lekcja biblioteczna – Jestem czytelnikiem biblioteki

opublikowano: 21 listopada 2016, przez: jl

Wycieczki do biblioteki zawsze są dla dzieci ogromną frajdą. Nie ma chyba lepszej okazji ku temu, aby „zaprzyjaźnić” dzieci z książką i rozwinąć ich zainteresowania czytelnicze. 21 listopada 2016 grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej w Jeżowie Sudeckim wraz z wychowawczynią odwiedziła Książnicę Karkonoską.

Celem wycieczki było zapoznanie z działalnością biblioteki, pracą bibliotekarza oraz ze zgromadzonym księgozbiorem. Podczas odwiedzin w bibliotece dzieci dowiedziały się, czym jest biblioteka, co trzeba zrobić, aby zostać czytelnikiem, do czego służy karta czytelnika, jak ułożone są książki na półkach oraz jak należy zachowywać się w bibliotece.

21 listopada 2016 r.
Biblioteka Dziecięco-Młodzieżowa