Home > Galeria > Biblioteka Dziecięco-Młodzieżowa > BDM: Jak wyczarować baśń? – historie z magicznego okienka

BDM: Jak wyczarować baśń? – historie z magicznego okienka

opublikowano: 24 października 2016, przez: ks

Kamishibai to jednocześnie teatr, opowieść i książka. Na spotkanie z niezwykłą „sztuką czytania” zaprosiliśmy grupę starszaków z Miejskiego Przedszkola nr 4. Przedszkolaki magicznym zaklęciem otworzyły okienko drewnianego teatrzyku i wsłuchały się w ilustrowane opowieści. W ten sposób poznały historię małego, zielonego Groszka, próbowały razem z Leosiem odnaleźć psa Marudka, obserwowały jak mały Kemushi przemienia się w motyla oraz policzyły ilu pasażerów zabierze na wycieczkę Walentynka swoim rowerem. Dzieci wykonały własne ilustracje i wymyśliły do nich historyjki. Na zakończenie każdy wystąpił przed publicznością i w małym teatrzyku zaprezentował swoją opowieść.

24 października 2016 r.
wszystko z kategorii: Biblioteka Dziecięco-Młodzieżowa, Galeria <<   >>