Home > Wydarzenia > Dział Regionalny z Czytelnią > Spotkanie z Filipem Springerem

Spotkanie z Filipem Springerem

opublikowano: 4 października 2016, przez: jl

Książnica Karkonoska zaprasza
na spotkanie autorskie

z Filipem Springerem

promujące nową książkę reportażysty
„Miasto Archipelag. Polska mniejszych miast”

Filip Springer (ur. 1982)

Ukończył archeologię na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, reporter i fotograf. Swoje prace prezentował na wystawach indywidualnych w Poznaniu, Katowicach, Gliwicach, Gdyni, Jeleniej Górze i Łodzi. Publikuje w prasie ogólnopolskiej, regularnie współpracuje z Tygodnikiem Polityka.

Jego książka reporterska „Miedzianka. Historia znikania” (wyd.Czarne 2011) znalazła się w finale Nagrody Literackiej Nike, finale Nagrody Literackiej Gdynia i finale Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego. Była także nominowana do Nagrody za Książkę Historyczną Roku, Środkowoeuropejskiej Nagrody Literackiej Angelus i Nagrody Polskiego Towarzystwa Wydawców Prasy.

W 2012 roku ukazała się jego druga książka „Źle Urodzone. Reportaże o architekturze PRL-u” (wyd. Karakter 2012).
Współpracował z PWSTiF w Łodzi, Amnesty International Polska, Greenpeace Polska, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, fundacją Imago Mundi, Biurem Europejskiej Stolicy Kultury Katowice 2016. Wykładał na Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu, obecnie współpracuje z Instytutem Reportażu w Warszawie.

Był stypendystą Marszałka Województwa Wielkopolskiego (2010), Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2010), Narodowego Centrum Kultury (2012).

Mieszka i pracuje w Warszawie.

(źródło: FILIP SPRINGER. FOTOGRAFIA/REPORTAŻ)

17 października 2016 r.
Sala konferencyjna Książnicy Karkonoskiej, ul. Bankowa 27.
wszystko z kategorii: Dział Regionalny z Czytelnią, Wydarzenia <<   >>