Home > Polecamy > Leszek Różański, Kalina Jaśko, Piotr…
Nasz profil na instagramie
1 tys.

Leszek Różański, Kalina Jaśko, Piotr Syposz
Opowieści ostateczne

opublikowano: 15 sierpnia 2016, przez: jl

Troje ludzi z izerskiej wioski Kopaniec, zainspirowanych miejscem, w którym żyją oraz jego historią, przygotowało dla czytelników (i nie tylko) publikację, która przenosi w czasie. Opowieści ostateczne to 20 historii, wybuchające kolorami ilustracje i piosenki rodem z tawerny. Bohaterem książki jest Kopaniec, każda z opowieści to inny okres historyczny, inny temat i inni ludzie. Każda z nich to magia miejsca inspiracja dla wyobraźni. W tym „Kopanieckim teatrze” na scenie pojawi się m.in. wiedźma, rycerz, beginka, Powrotnik, szklarz i anioł, Wiescholz, listonosz w tańcu ze śmiercią, laboranci i lirnik, który, jeśli chcecie, oprowadzi was po magicznych miejscach.

W tle wielka historia, rewolucje religijne, inkwizycja i husyci, powodzie i wojny. Pierwsza opowieść to rok 1281, ostatnia?… może jeszcze się nie skończyła.

Opowieści ostateczne to lektura na jeden wieczór, prawdopodobnie tyle zajmie Wam jej przeczytanie. Sprawą magii Kopańca jest to, że długo potem mieszka w głowie. Wyobraźnia podsycana muzyką i ilustracjami w końcu zawiedzie pod Sowi Kamień w poszukiwaniu Wiedźmowej Polany. Książka dostępna w zbiorach regionalnych Książnicy Karkonoskiej. (JJ)

wszystko z kategorii: Polecamy <<   >>