Home > Wydarzenia > PRIMO – multiwyszukiwarka i nowa, ulepszona wersja katalogu on-line

PRIMO – multiwyszukiwarka i nowa, ulepszona wersja katalogu on-line

opublikowano: 11 lipca 2016, przez: Pro Mo

Nowa, lepsza wersja katalogu DZB, czyli Dolnośląskiego Zasobu Bibliotecznego !
Dostęp do nowej wersji katalogu TUTAJ

logo_48WBP.png

Multiwyszukiwarka PRIMO ułatwi czytelnikom dotarcie do różnych źródeł informacji gromadzonych w bibliotekach DZB tj. opisów katalogowych książek, czasopism, artykułów, dokumentów życia społecznego i zagadnień; zeskanowanych materiałów wchodzących w skład biblioteki „Cyfrowy Dolny Śląsk”, e-book’ów na platformie IBUK.
Wyszukiwarka PRIMO łączy w sobie różnorodność z łatwością w korzystaniu. Jest intuicyjna i umożliwia filtrowanie wyników.

Na szczególną uwagę użytkowników zasługują dwie opcje przydatne w wyszukiwaniu:
Pierwsza to znajdująca się po lewej stronie przycisku „szukaj” lista „wszystkie biblioteki”. Pozwala ona ograniczyć wyszukiwanie do wskazanej biblioteki.
Druga, to widoczna po lewej stronie ekranu faseta „Pokaż tylko” dzięki której możemy zdecydować czy wyświetlamy wyniki dotyczące materiałów dostępnych w przeszukiwanej bibliotece, czy wszystkich materiałów dostępnych online (e-book’ów).

Dotychczasowa wyszukiwarka zasobów DZB nadal będzie dostępna na stronie www.dzb.pl.

Do nowej wyszukiwarki dodaliśmy krótką ankietę (tylko dwa pytania). Zachęcamy użytkowników do podzielenia się z nami swoimi spostrzeżeniami i uwagami.

Udanych poszukiwań w PRIMO.
Zespół Dolnośląskiego Zasobu Bibliotecznego.

wszystko z kategorii: Wydarzenia <<   >>