Home > Galeria > Biblioteka Dziecięco-Młodzieżowa > Bilet do Europy – Z książką na walizkach. XIII Dolnośląskie Spotkania z Młodymi Czytelnikami

opublikowano: 14 czerwca 2016, przez: ks

W ramach XIII Dolnośląskich Spotkań Pisarzy z Młodymi Czytelnikami  „Z książką na walizkach” 10 czerwca 2016 r. Biblioteka Dziecięco-Młodzieżowa gościła Panią Joannę Zagner-Kołat oraz uczniów klas drugich Szkoły Podstawowej nr  11  w Jeleniej Górze.

Joanna Zagner-Kołat jest ilustratorką książek dla dzieci. Tworzy ilustracje m.in. do książek Wandy Chotomskiej, Joanny Papuzińskiej, Ludwika Jerzego Kerna, Beaty Ostrowickiej, Magdaleny Witkiewicz.

Na spotkaniu Autorka opowiadała dzieciom, w jaki sposób powstają ilustrowani bohaterowie do książek i czym jest praca ilustratora. Na zakończenie spotkania dzieci wysłuchały fragmentu książki  „Filipek  i dziewczyny” M. Strękowskiej- Zaremby i wykonały ilustracje do tekstu.

14 czerwca 2016 r.
wszystko z kategorii: Biblioteka Dziecięco-Młodzieżowa, Galeria <<   >>