Nasz profil na instagramie
1 tys.

Noc z gwiazdami

opublikowano: 8 czerwca 2016, przez: ks

4 czerwca 2016 r. Książnica Karkonoska wzięła udział w ogólnopolskiej akcji NOC BIBLIOTEK pod hasłem WOLNO CZYTAĆ, aby promować to miejsce jako przyjazną  przestrzeń wolnego wyboru lektur i spędzania czasu. Z uwagi na wybraną tematykę wieczoru akcję opatrzyliśmy dodatkowym tytułem „Noc z gwiazdami”.

W naszym  urozmaiconym programie każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Podczas wycieczek odwiedzający  odkrywali z latarkami niedostępne i zagadkowe miejsca Biblioteki. Uczestnicy wzięli udział w trzech seansach w mobilnym Planetarium Bajkonur pt. „Co tam świeci”, które poprowadził astronom i podróżnik Pan Tomasz Lewicki. Po seansie zaprosiliśmy dzieci do Czytelni, aby zainspirowane pokazem i prelekcją, mogły wyrazić swoje wrażenia w plastycznej formie.

W tym samym czasie w Galerii małych Form miało miejsce otwarcie wystawy fotografii Barbary Górniak pt. „NOKTURNY WROCŁAWSKIE Tajemniczy Wrocław” oraz spotkanie z Autorką, po którym odbyło się wręczenie nagród laureatom quizu literackiego  „O MIŁOŚCI POD GWIAZDAMI”. Nie zabrakło naszym gościom literackich wzruszeń: w interpretacji aktorów jeleniogórskich usłyszeliśmy piękną poezję i prozę miłosną pt. „MIŁOŚĆ Z MIŁOŚCI SIĘ RODZI…”

Ostatnim punktem naszego programu była obserwacja nocnego nieba z tarasu Biblioteki, z użyciem teleskopu, z nieocenionymi objaśnieniami Pana Tomasza. Obserwatorzy nieba zachwycać się mogli Jowiszem, Saturnem i Marsem.

Wszystkim uczestnikom i prowadzącym pięknie dziękujemy za kosmiczny wieczór! (GJ)

ekologiawarsztaty

 

Dofinansowane przez WFOSiGW - Logo

8 czerwca 2016 r.
wszystko z kategorii: Biblioteka Dziecięco-Młodzieżowa, Galeria <<   >>