Home > Wydarzenia > Dział Regionalny z Czytelnią > Witold Grzybowski
Egipt dziś i… nie tak dawno: kamienie milowe historii – skala zmian w Egipcie na przestrzeni 38 lat

Witold Grzybowski

opublikowano: 14 kwietnia 2016, przez: jl

Witold Grzybowski – podróżnik, egiptolog hobbysta. Pracownik polskich misji na bliskim wschodzie. Współzałożyciel Brytyjsko-Polskiej Izby Handlowej w Londynie. Autor wielu publikacji w prasie specjalistycznej. Odznaczony medalem „W Służbie Pokoju”. Miłośnik zagadnień kultury materialnej starożytnego Egiptu. Zafascynowany Egiptem – spędził tam wiele lat – wojsko, ONZ – UNEF II, liczne podróże.

W interesującej prezentacji skomponowanej z niezwykłych fotografii pokazuje znane i nieznane zabytki kultury, rozwiązane i nierozwiązane zagadki Egiptu. Rysuje obraz współczesnego państwa, które mógł obserwować na przestrzeni ostatnich 38 lat. Przedstawia ciekawe zjawiska kulturowe m.in. przenikanie się starożytnej i współczesnej kultury w życiu codziennym w nekropolii kairskiej.

witold_grzybowski_egipt

22 kwietnia 2016 r.