Home > Wydarzenia > Biblioteka Dziecięco-Młodzieżowa > Spotkanie z literaturą dla młodszych i starszych

Spotkanie z literaturą dla młodszych i starszych

opublikowano: 7 stycznia 2016, przez: jl

Czytelnia oraz Biblioteka Dziecięco-Młodzieżowa Książnicy Karkonoskiej zapraszają na spotkanie z Elżbietą Śnieżkowską-Bielak – poetką, pisarką, autorką tekstów dla dzieci.

Pisarka zaprezentuje najnowsze wiersze oraz ostatnio wydaną powieść „Smak błękitnego nieba”, o losach polskiej inteligencji w latach 80-tych XX w. Jest to historia walki Polaków o wartości demokratyczne w tamtym okresie.

Oprawa muzyczna spotkania – Beata Sielicka-Kowalska.

Elżbieta Śnieżkowska-Bielak

Autorka kilku powieści, 2 zbiorów opowiadań, 8 tomików poezji, książek dla dzieci i książek o tematyce religijnej.

Prowadzi warsztaty literackie dla dzieci w przedszkolach, szkołach, bibliotekach. Członkini Oddziału Dolnośląskiego Związku Literatów Polskich we Wrocławiu i Wrocławskiego Stowarzyszenia Autorów Polskich.

Współpracuje z Oficyną Wydawniczą „Impuls”, „Edycją Św. Pawła”, Domem Wydawniczym „Rafael”, Wydawnictwem „Raabe”, Wydawnictwem „Harmonia” oraz czasopismami dla dzieci „Domowe Przedszkole” i „Ciuchcia”.

Na pytanie dlaczego pisze, odpowiada:

Dlatego, że bez pracy literackiej nie umiałabym żyć. Jest ona moją pasją i odpoczynkiem duchowym.
Zaczęłam pisać jako dziewięcioletnia dziewczynka i od tej pory moja przygoda z piórem trwa nadal.

Spotkania odbędą się 3 lutego 2016 r.:

• dla młodszych czytelników: Sala konferencyjna, III p., godz. 10.00
  • dla dorosłych czytelników: Sala konferencyjna, III p, godz. 17.00
3 lutego 2016 r.
Sala konferencyjna Książnicy, III p
wszystko z kategorii: Biblioteka Dziecięco-Młodzieżowa, Czytelnia, Wydarzenia <<   >>