Home > Galeria > Biblioteka Dziecięco-Młodzieżowa > Światowy dzień Pluszowego Misia

Światowy dzień Pluszowego Misia

opublikowano: 25 listopada 2015, przez: jl

25 listopada 2015 r. z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia Biblioteka Dziecięco- Młodzieżowa zaprosiła przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola nr 2 na warsztaty ilustracji i opowiadania Kamishibai pt. „ Słucham, tworzę, ilustruję”, które poprowadziła Pani Zofia Piątkowska z Wydawnictwa „Tibum”. Dzieci uczestniczyły seansie głośnego czytania Kamishibai, omawiały przedstawioną historię, zastanawiały się nad jej przesłaniem i innymi możliwymi zakończeniami. Każde dziecko wykonało ilustrację do swojej wymyślonej historii i za pomocą papierowego teatru opowiedziało o niej widzom.
W godzinach popołudniowych bibliotekarze i nauczyciele z zaprzyjaźnionych przedszkoli uczestniczyli w warsztatach pt. „Magiczna skrzynko, otwórz się”, na których mieli możliwość poznania historii Kamishibai oraz sposobów wykorzystania teatru jako niecodziennego narzędzia pracy z dziećmi.

25 listopada 2015 r.
wszystko z kategorii: Biblioteka Dziecięco-Młodzieżowa, Galeria <<   >>