Home > Zasoby > Recenzje literatury regionalnej > Janina Peikert
Na Szlakach Matki Ziemi
Nasz profil na instagramie
1 tys.

Janina Peikert
Na Szlakach Matki Ziemi

opublikowano: 14 grudnia 2015, przez: jl

Janina Peikert, założycielka Karkonoskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, podróżniczka, fotograf, autorka wielu wystaw kolejny raz nas zaskoczyła. Tym razem jako autorka książki Na Szlakach Matki Ziemi.  Bohaterów Jej książki mieliśmy okazję poznać oglądając fotografie Janiny Peikert pochodzące z podróży do egzotycznych krajów. Każda twarz kryła pewną tajemnicę. Część tej tajemnicy autorka odsłania w swojej debiutanckiej książce. Portrety spotkanych w trakcie wojaży osób, uzupełnione zostały o anegdotę, ulotny zapis chwili, krótkiej rozmowy, wymiany zdań. Uchwycony początkowo tyko na zdjęciu moment, musiał zawierać coś ważnego skoro utrwalił się w pamięci autorki. Ta  niezwykła książeczka to nie tylko album z portretami mieszkańców Afryki, Australii, Azji, Ameryki Południowej. Jej niezwykłość bierze się z ciekawskiego spojrzenia fotografa zafascynowanego różnorodnością, egzotyką, prostymi marzeniami spotykanych ludzi. Ta ciekawość zrodziła chęć podzielenia się z innymi, największą wartością jaką można wynieść z przypadkowego spotkania z drugim człowiekiem.

Serdecznie polecamy

Janina Peikert : Na Szlakach Matki Ziemi. Jelenia Góra : Karkonoska Państwowa Szkoła Wyższa, 2015


Książkę będzie można zakupić na spotkaniu autorskim z Janiną Peikert, 18 grudnia 2015 r. o godz. 13.30 w Sali konferencyjnej Książnicy przy ul. Bankowej 27.

W Książnicy Na Szlakach Matki Ziemi pojawi się kilka dni później, najpierw w Dziale Infrmacyjno-Bibliograficznym oraz Czytelni Książnicy, a potem w Wypożyczalni.

 

wszystko z kategorii: Polecamy, Recenzje literatury regionalnej <<   >>