Home > Wydarzenia > Konserwacja systemu w dniach 8-14 stycznia

Konserwacja systemu w dniach 8-14 stycznia

opublikowano: 8 grudnia 2015, przez: admin

Książnica Karkonoska od czterech lat korzysta z systemu bibliotecznego Aleph w wersji nr 18, w dniach 8-14 stycznia 2016 roku zostanie wdrożona nowa 22. wersja systemu. Podczas tego procesu system musi być odłączony i nie będzie możliwe wykonywanie niektórych zadań biblioteki.

W okresie wdrożenia 9-13.01.2016 r. Biblioteka Główna i Filie 4, 5, 6, 7 i 8  będą otwarte dla Czytelnika, jednak nie będzie można:

1. wypożyczyć materiałów bibliotecznych na zewnątrz,
  2. przeszukiwać katalogów (na www.dzb.pl),
  3. logować się na swoje konto czytelnicze,
  4. zamawiać książek i innych rodzajów zbiorów z żadnej placówki,
  5. prolongować wypożyczeń.

W Bibliotece w tym czasie będzie można:

1. korzystać ze zbiorów na miejscu,
  2. oddać wypożyczone wcześniej książki,
  3. skorzystać z Internetu na komputerach czytelniczych,
  4. uczestniczyć w zaplanowane na te dni imprezach bibliotecznych,
  5. uczestniczyć w planowanych zajęciach i kursach
  6. korzystać z Jeleniogórskiej Biblioteki Cyfrowej.

Zamknięta będzie tylko Filia nr 3 przy ul. Różyckiego 4 od 9-13.01.2016 r. z powodu reorganizacji.

JCIiER Książnica Karkonoska uczestniczy w konsorcjum bibliotek Dolnośląskiego Zasobu Bibliotecznego i dlatego pytanie „Co ta nowa wersja Alepha da naszym czytelnikom?”

zadano kierownikowi działu Automatyzacji bibliotek DBP Mariuszowi Gabrysiakowi:

„Bezpośrednio Czytelnicy odczują nie samą zmianę wersji, ale to, że dzięki niej będziemy mogli w przyszłym roku uruchomić nową, znakomitą przeglądarkę do Alepha, która nazywa się „Primo”. Na pewno ucieszą się wszyscy, którzy doceniają i lubią Google, bo Primo jest do tamtej przeglądarki porównywana. Ona przede wszystkim przyspieszy i usprawni korzystanie ze zbiorów. Jednak nie moglibyśmy jej u nas wprowadzić bez Alepha 22. Ta nowa wersja poprawi też funkcjonowanie czynności czysto bibliotekarskich, mniej widocznych dla Czytelnika”.

Za utrudnienia przepraszamy.

8 stycznia do 14 stycznia 2016 r.
wszystko z kategorii: Wydarzenia <<   >>