Home > Wydarzenia > Filia Nr 6 > „Spełnione Marzenia” Stanisław…
Nasz profil na instagramie
1 tys.

„Spełnione Marzenia” Stanisław Romaniec na Filii nr 6

opublikowano: 4 grudnia 2015, przez: jl

Jeżeli nie zdążyliście obejrzeć wystawy naszego lokalnego artysty, Stanisława Romańca to jest okazja to nadrobić bo teraz Filia nr 6 zaprasza do oglądania jego obrazów z cyklu  Spełnione Marzenia.


Stanisław Romaniec urodził się w Przemyślu. Po wojnie na stałe zamieszkał w Jeleniej Górze.

Od najwcześniejszych lat Stanisław wykazywał zdolności artystyczne i poprzez lata indywidualnej pracy ukształtował własny styl sztuki oraz rozwinął talent malarski.

W Jeleniej Górze związał się z lokalnym klubem artystów wraz, z którym uczestniczył w wystawach i wspólnie jeździł na plenery malarskie w różnych częściach Polski. Z tych wypraw pochodzą pejzaże malowane w umiłowanych i najbliższych Karkonoszach. W dorobku znajdują się ponadto krajobrazy tworzone w Beskidach, Bieszczadach i nad jeziorami mazurskimi. Interesowała go szczególnie architektura polskich miast i wiosek co znalazło swoje odbicie w wielu kompozycjach.

Był też z zamiłowania ogrodnikiem. I ta pasja znalazła swoje odzwierciedlenie w jego twórczości. Interesowały go kwiaty, których urodę i bogactwo kolorów utrwalał w martwych naturach z kwiatami w roli głównej.

Stanisław Romaniec z radością dzielił się swoją sztuką. Chętnie wystawiał swoje obrazy na wystawach. Były one tam pozytywnie recenzowane i nagradzane. Jego kompozycje znajdują się w wielu kolekcjach w Polsce, Szwecji, Irlandii, Niemczech, Kanadzie, Japonii i Australii.

1 grudnia 2015 r. do 31 stycznia 2016 r.
Filia nr 6, ul. Wrocławska 71
wszystko z kategorii: Filia Nr 6, Wydarzenia <<   >>