Home > Wydarzenia > Dział Informacyjno-Bibliograficzny > Wystawa fotografii Jerzego Wiklendta…
Nasz profil na instagramie
1 tys.

Wystawa fotografii Jerzego Wiklendta „Ksiądz Jerzy Popiełuszko – pożegnanie i kult”.

opublikowano: 23 października 2015, przez: jl

Zapraszamy serdecznie na otwarcie wystawy fotografii Jerzego Wiklendta „Ksiądz Jerzy Popiełuszko – pożegnanie i kult”. Wystawie towarzyszy koncert pieśni Jacka Kaczmarskiego w wykonaniu Kuby Michalskiego.


Jerzy Wiklendt – Artysta Fotografik, członek Związku Polskich Artystów Fotografików od 1978 roku. Od 1978 roku jest mieszkańcem Jeleniej Góry. Debiut artystyczny zaczął się w 1957 roku od I nagrody za zdjęcie „Śnieżka”. W 1968 roku otrzymał tytuł ARTIST FIAP (AFIAP). W swoim dorobku fotograficznym jest autorem 15 wystaw indywidualnych. O swojej pasji mówi tak: Głównym tematem mojego zainteresowania są przejawy w krajobrazie dokonane przez człowieka, które mają swoją treść i formę, a obecne moje przemyślenia fotograficzne oscylują wokół minionych wydarzeń historycznych, które i mnie dotyczyły.

jerzy_wiklendt

Kuba Michalski –  jest autorem, kompozytorem, wokalistą i gitarzystą. Nagrał pięć płyt z zespołem „Cotton Cat” i trzy albumy solowe. Był wielokrotnie nagradzany – w duecie z Justyną Bacz wygrał Festiwal Pieśni Leonarda Cohena w Krakowie. W programie koncertu oprócz piosenek Jacka Kaczmarskiego zaśpiewa własne kompozycje do wierszy wielkich poetów polskich m.in. Leśmiana, Asnyka, Mickiewicza i Norwida.

kuba_michalski

 

 

Dofinansowane przez Miasto Jelenia Góra - Logo

10 listopada 2015 r.
godz. 17.00
Galeria Małych Form ul. Bankowa 27, piętro III
wszystko z kategorii: Dział Informacyjno-Bibliograficzny, Wydarzenia <<   >>