Home > Galeria > Biblioteka Dziecięco-Młodzieżowa > BDM: Bibliostacja Smyka – Witaj Bałwanku!

BDM: Bibliostacja Smyka – Witaj Bałwanku!

opublikowano: 31 stycznia 2018, przez: ks

Kiedy pada śnieg, świat staje się wyjątkowy! W białym puchu można bawić się na wiele sposobów, a gdy pod ręką znajdzie się marchewka, kilka patyków, węgielki czy kamyczki, koniecznie trzeba przygotować miłą niespodziankę i ulepić bałwanka. Na zajęciach maluchy „lepiły” bałwana na różne sposoby: narysowały go kredkami, wycinały z papieru i wyklejały z kółek. Dzieci wykazały się spostrzegawczością i znakomicie dobierały w pary rękawiczki z papieru oraz sprawnie przypinały je klamerkami do sznurka. Później mogły je pokolorować. Nie zabrakło gimnastyki: dzieci naśladowały różne sporty zimowe np. slalom na nartach, łyżwiarstwo figurowe, hokej czy saneczkarstwo. Na koniec spotkania maluchy „ulepiły” śnieżki z gazet i rzucały nimi do celu.

31 stycznia 2018 r.
Biblioteka Dziecięco-Młodzieżowa