Home > Wydarzenia > Wypożyczalnia > Štěpán Zavřel – wystawa ilustracji książkowych artysty.
Nasz profil na instagramie
1 tys.

Štěpán Zavřel – wystawa ilustracji książkowych artysty.

opublikowano: 22 marca 2022, przez: Pro Mo

Štěpán Zavřel to artysta niezwykły, który zasłużył się dla literatury dziecięcej i którego biografia jest tak bliska wielu Europejczykom: ucieczka z komunistycznej Czechosłowacji, wędrówka po Europie w poszukiwaniu domu, ale i w poszukiwaniu własnej drogi artystycznej, edukacja od Pragi przez Londyn po Monachium, wreszcie spokojna przystań we Włoszech i bogata twórczość w nowej ojczyźnie. Uniwersalny przekaz tej twórczości jest aktualny do dziś, wciąż generuje nowe pomysły i projekty.

A są to: humanizm, który leży u podstaw naszej europejskiej tożsamości, szacunek dla innych kultur, poszanowanie praw dziecka, zachwyt nad naturą. 

Delikatne, malarskie światy i poetyka niczym z obrazów Chagalla uwodzą widza i zapraszają w daleką podróż.  

Dorobek Štěpána Zavřela jest w Polsce praktycznie nieznany, dlatego z tym większą przyjemnością prezentujemy jego ilustracje do książek: „Dziadek Tomek”, „Sen o Wenecji”, „Odnalezione słońce” i „Ostatnie drzewo” wydawanych przez Wydawnictwo Tatarak w projekcie „Ja, Europejczyk”, współfinansowanym przez program Unii Europejskiej „Kreatywna Europa”. Książki trafią do naszych zbiorów.

Audiobooki i wirtualny spacer na podstawie książek artysty, dostępne po zeskanowaniu kodu QR

kody qr 

Książka dostępna w naszych zbiorach.

22 marca do 30 kwietnia 2022 r.
Wypożyczalnia, ul. Bankowa 27, I piętro
wszystko z kategorii: Dział Instrukcyjno-Metodyczny, Wydarzenia, Wypożyczalnia <<   >>