Home > Galeria > Biblioteka Dziecięco-Młodzieżowa > BDM: Bibliostacja Smyka – Bawimy się kolorami

BDM: Bibliostacja Smyka – Bawimy się kolorami

opublikowano: 21 lutego 2018, przez: ks

„Dlaczego kameleon zmienia kolor?” Dawno temu kameleon był szary, nieciekawy i nie wyróżniał się niczym specjalnym. Nie mógł nawet bawić się z innym zwierzętami w ich ulubioną zabawę „Tinga –sztuczki”, ponieważ nie potrafił żadnej wykonać.  Odszedł więc po cichutku, był bardzo smutny. Inne zwierzęta postanowiły go szukać… Kiedy go znalazły mienił się przeróżnymi kolorami, był bardzo szczęśliwy a przyjaciele cieszyli się razem z nim. Dzieci oglądając kolorowe ilustracje utrwalały sobie nazwy podstawowych kolorów, zapoznały się z cechami charakterystycznymi kameleonów (zmiana koloru skóry, obrotowe oczy, lepki język, chwytny ogon). Nie zabrakło także zabaw ruchowych – wykonaliśmy taniec z Bum-bum rurkami i staraliśmy się „wtopić” w tło kameleony.

21 lutego 2018 r.
Biblioteka Dziecięco-Młodzieżowa