Home > Promowane > e-booki LEGIMI w Książnicy Karkonoskiej

e-booki LEGIMI w Książnicy Karkonoskiej

opublikowano: 7 kwietnia 2017, przez: jl

Uwaga

Informujemy  o wstrzymaniu wydawania nowych kodów do Legimi do końca 2018 r. Czytelnicy już posiadający kody do Legimi nadal będą mogli korzystać z usługi bez ograniczeń.

Spowodowane jest to zużyciem limitu stron zakupionego na ten rok wraz z 30% przewidzianym wzrostem już w połowie roku.

O ewentualnych zmianach w sprawie będziemy informować.

16.000 e-booków w Książnicy Karkonoskiej.

Czytelnicy zapisani do naszej Biblioteki od 2 stycznia 2017 r. zyskali dostęp do wielu nowości i bestsellerów, ale i starszych tytułów – z beletrystyki, literatury faktu i innych popularnych kategorii udostępnianych przez portal Legimi.com. Wystarczy, że na podstawie otrzymanego w bibliotece unikalnego kodu założą konto i pobiorą bezpłatną aplikację Legimi. Wówczas wszystkie bez wyjątku e-książki dostępne w abonamencie będą mogli czytać na smartfonie, tablecie, komputerze lub czytniku. Oczywiście za darmo. Warunkiem jest posiadanie ważnej karty bibliotecznej.

Aktywacja kodu następuje po rejestracji bezpłatnego konta Legimi na stronie

Następnie wybrane książki pobrać można bezpośrednio w aplikacji Legimi, zainstalowanej na wybranym urządzeniu.

Usługa wypożyczania książek elektronicznych udostępniona została dzięki współpracy dolnoślaskich bibliotek publicznych z firmą Legimi, jedyną, która oferuje dostęp do e-booków na zasadzie abonamentu. Czytelnicy mogą korzystać z ponad 16.000 tytułów najlepszych autorów – polskich i zagranicznych.

– Czytanie mobilne stało się stałym elementem naszego krajobrazu, idealnie odpowiadając na zmieniające się potrzeby czytelników, którzy dostęp do ulubionej literatury pragną mieć w każdym miejscu i w każdej chwili – komentuje Mikołaj Małaczyński, współtwórca Legimi.

Poniżej znajdziecie Państwo odpowiedzi na pytania zadawane najczęściej w związku z wypożyczaniem e-booków z zasobów Legimi:

Czy wypożyczanie ebooków jest bezpłatne?
Wypożyczanie jest całkowicie darmowe.

Czy muszę być użytkownikiem biblioteki, by wypożyczyć ebooka?
Możliwość wypożyczania mają wyłącznie osoby zapisane do Książnicy Karkonoskiej.

Jak uzyskać kod dostępu?
W celu uzyskania indywidualnego kodu dostępowego należy udać się osobiście do jednej z naszych filii lub budynku głównego.
Aktywacja kodu następuje po rejestracji bezpłatnego konta Legimi.

Jak aktywować kod otrzymany w Bibliotece?
Należy zarejestrować bezpłatne konto Legimi na stronie:

Wtedy można już wybierać, wypożyczać i pobierać ebooki bezpośrednio w aplikacji Legimi.

Na jak długo mogę wypożyczać ebooki?
Wypożyczać można na czas nieokreślony w ramach trwającej umowy Biblioteki z Legimi.  Kody wydane w latach 2017-2018 będą ważne do 31 grudnia 2018.

Jaki jest limit wypożyczeń dla czytelnika?
W ramach zamówionego przez bibliotekę limitu stron do przeczytania każdy czytelnik wypożyczyć może dowolną liczbę książek. Jeśli czytelnik otrzymuje komunikat o przekroczeniu limitu, oznacza to, że wyczerpała się pula stron.

Na jakich urządzeniach mogę czytać wypożyczone ebooki?
Na urządzeniach z systemami operacyjnymi, dla których dostępna jest aplikacja Legimi: iOS (iPhone, iPad), Android (w tym niektóre czytniki ebooków), Windows Phone, Windows 8 i 10. Każdy czytelnik może czytać w chmurze® jednocześnie na 2 urządzeniach.

Czy wypożyczane z biblioteki w ramach usługi Legimi ebooki mogę czytać na Kindle?
Nie.

Czy muszę być online, by czytać ebooki?
Po pobraniu ebooki można czytać również offline. Jeżeli czytelnik pozostaje offline przez 7 dni, otrzymuje powiadomienie o konieczności połączenia się z internetem w celu aktualizacji statusu swojego konta w Legimi.

/źródło http://www.wbp.wroc.pl /

promowane <<   >>