Home > Projekty > Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2020

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2020

opublikowano: 8 stycznia 2021, przez: jl

Zapraszamy po nowości do Biblioteki w budynku głównym i do naszych filii w Cieplicach, Sobieszowie, Maciejowej i na Zabobrzu.

Mimo trudnej sytuacji epidemicznej w kraju, termin wykonania został dotrzymany i realizację zakupu zakończono 30.11.2020 r. Dzięki czemu Książnica Karkonoska pod koniec 2020 roku wzbogaciła swój księgozbiór o 5586 nowych książek i audiobooków.

Realizacja zakupu  nastąpiła w ramach Programu Wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa”

Piorytetu 1 – Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych.

Celem tego programu jest wzmocnienie aktywności czytelniczej w bibliotekach publicznych poprzez kreowanie wzrostu liczby wypożyczanych publikacji oraz wzrostu liczby czytelników bibliotek publicznych.
Na każdej zakupionej w ramach projektu publikacji znajdzie się pieczątka z informacją:
„Zrealizowano ze środków Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”

Kwota przeznaczona na  zakup z Biblioteki Narodowej pozwoliła na sfinansowanie 2060 pozycji książkowych.

Do kupienia tak dużej liczby nowych pozycji wykorzystane zostały również pieniądze ze środków Urzędu Miasta Jelenia Góra, przeznaczonych na wkład własny. Z tej puli zakupiono 3526 pozycji.

Zakup książek był możliwy dzięki:

oraz dzięki środkom Urzędu Miasta Jelenia Góra
przeznaczonych na wkład własny