W ramach realizacji zadania zaplanowano:
Zakup nowości wydawniczych dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorówz dziedziny literatury pięknej, naukowej, popularnonaukowej, regionalnej, audiobooków oraz prasy w celu rozwinięcia oferty dostępu do książek dla mieszkańców i gości gmin Powiatu Karkonoskiego.Kontynuacja gromadzenia, opracowywania i udostępniania umożliwiających dalszy rozwój Księgozbioru Wymiennego będącego wzbogaceniem oferty czytelniczej dla bibliotek publicznych Powiatu Karkonoskiego z zakresu nowości wydawniczych dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów z dziedziny literatury pięknej, naukowej, popularnonaukowej, regionalnej. Udostępnianie bibliotekom Księgozbioru Wymiennego w formie depozytu. Zadanie to obejmuje wspólne tworzenie list zakupowych, oprawę i przechowanie Księgozbioru Wymiennego oraz jego dowóz do bibliotek powiatu i odbiór w dogodnym dla bibliotekarzy terminie.
Prenumerata uzupełniająca i prenumerata czasopism fachowych dostępnych branżowych dla bibliotekarzy z Powiatu Karkonoskiego.
Sprawowanie nadzoru merytorycznego w zakresie realizacji przez gminne biblioteki publiczne zadań określonych w ustawie o bibliotekach z 27 czerwca 1997 r
Pełnienie opieki merytorycznej, udzielanie instruktażu, doradztwo i konsultacje w zakresie rozwiązywania problemów organizacyjnych. Współpraca z władzami samorządowymi wynikająca z opieki merytorycznej nad bibliotekami. Koordynacja działań bibliotek w Powiecie Karkonoskim. Skanowanie i przesyłanie do bibliotek w powiecie artykułów z prasy fachowej, które wspierają bibliotekarzy w ich pracy, wyjaśnią aktualne problemy prawne, organizacyjne, zawierają scenariusze zajęć, pomagają w organizacji imprez, przypominają o rocznicach i ważnych wydarzeniach.
Organizowanie wyjazdów do bibliotek, zakup księgozbioru fachowego dostępnego dla zainteresowanych bibliotekarzy, pomoc w organizacji imprez i w przygotowaniu materiałów promujących imprezy (plakaty, zaproszenia, zakładki, itp.).
Organizacja szkoleń i innych form doskonalenia zawodowego bibliotekarzy zatrudnionych w bibliotekach publicznych Powiatu Karkonoskiego, wychodzących naprzeciw aktualnemu zapotrzebowaniu kadry. Umożliwianie udziału w fachowych szkoleniach, warsztatach i konferencjach, w tym międzynarodowych, zapewnienie transportu i opieka organizacyjna.
Promocja czytelnictwa i bibliotek poprzez druk materiałów promujących, przygotowanie atrakcyjnych gadżetów reklamowych dla różnych grup wiekowych, popularyzujących działalność biblioteczną wśród czytelników i mieszkańców gmin i miast Powiatu Karkonoskiego oraz odwiedzających powiat gości i turystów, zachęcających do czytania, rozwoju osobistego oraz uczestnictwa w kulturze z wykorzystaniem zbiorów bibliotek. Akcja ma być połączeniem promocji czytelnictwa i bibliotek z promocją nowej nazwy powiatu. Organizacja i finansowanie imprez promujących czytelnictwo. Organizacja wspólnej akcji, konkursu promującego czytanie (kolejna edycja popularnego konkursu na zakładkę z hasłem promującym czytanie) oraz konkursu o zasięgu euroregionalnym o Duchu Gór.
Świadczenie usług informacyjnych dla bibliotek Powiatu Karkonoskiego
w zakresie zmian w przepisach prawnych, planowania i sprawozdawczości, gromadzenia księgozbioru, możliwości pozyskania środków finansowych ze źródeł zewnętrznych. Prowadzenie statystyki rocznej GUS, sprawozdań rocznych na potrzeby własne i Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu, Biblioteki Narodowej i Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Sporządzanie sprawozdań. Koordynacja współpracy pomiędzy bibliotekami w powiecie a biblioteką wojewódzką.
Uaktualnianie danych dotyczących bibliotek Powiatu Karkonoskiego na stronie internetowej Książnicy Karkonoskiej.
Gromadzenie zasobu cyfrowego i digitalizacja zbiorów regionalnych z Powiatu Karkonoskiego.
Dofinansowano ze środków Powiatu Karkonoskiego .